Pedal Sistemleri

Teknik Makine, 28 yıldır İstanbul ve Marmara Bölgesi genelindeki sürücü kursu araçlarına ilave fren – debriyaj tertibatı yapmaktadır.

İmal edilen pedallarda hareket, aracın orijinal pedallarından referans alınarak, eğitmen tarafına  mekanik olarak iletilmektedir. Aracın orijinal pedalları üzerinde, kullanımı kısıtlayacak parçalar asgari seviyede tutulmaktadır. Montaj esnasında araçta, kesme-delme-yanma vb. herhangi bir deformasyon oluşmamaktadır.

Pedal takılacak araçta, marka model sınırlaması yoktur. Otobüs ve Çekici dahil mevcut her araca uygulanabilmektedir. Ayrıca H sınıfı eğitim verecek araçlara el gazı, el freni uygulaması yapmaktayız.

İmal edilen pedal sistemi her aracın kendi pedal pozisyonu, şanzıman davlumbazı, kalorifer ve torpido şekline uygun olarak farklı ölçülerde imal edilmektedir. Bu sayede maksimum kullanım ergonomisi elde edilmektedir.

Montaj süresi ortalama 1-2 saat olup, garanti süresi sınırsızdır. Kullanım süresince herhangi bir bakım gerektirmez.

Sürücü kurs araçlarının sınav esnasında kullanılan kör nokta aynası, tepelik gibi gereksinimleri ve Pedalların ruhsata işlenmesi için gerekli projelendirme işlemi firmamızca temin edilmektedir.